Vyladěná máma

8 týdenní online kurz s podporou pro mámy se zaměřením na funkční střed těla

4. 3. - 28. 4. 2024

 • Trápí tě, že se tvoje tělo po porodu změnilo a řešíš, jak se zase vrátit do kondice?
 • Nevíš si rady s vypouklým bříškem, možná sis nahmatala i rozestup břišních svalů a nevíš, co s tím?
 • Všimla sis, jak jsi stále více shrbená od neustálého nošení a kojení?
 • Vnímáš, jak jsi povolená v kloubech a udržet napřímené tělo je nadlidský výkon?
 • Jizva je bolavá a nevíš, jak s ní pracovat?
 • Stydíš se, protože se ti občas stane, že si cvrnkneš do kalhotek?
 • Bolesti zad a krční páteře jsou čím dál častější?
 • Břicho máš i po letech po porodu vypouklé a nedaří se ti zpevnit střed těla?
 • Cítíš napětí mezi lopatkami a udržet kulatá záda v napřímení je vyčerpávající?
 • Trampolína a skákání je pro tebe tabu.
 • Jizvy mají i po letech změněnou citlivost?
 • Na některé sporty už si ani netroufáš a mrzí tě, že s dětmi nemůžeš dělat vše, co bys chtěla?
 • Zažila jsi bolesti zad, které jsi před dětmi neznala?

Tohle jsou nejčastější problémy, se kterými se na mě ženy po porodu obrací. Mým záměrem je pomáhat jim vracet se zpět do své plné síly. A to nejen po fyzické stránce a nejen v období krátce po porodu.

Těhotenství a porod často umocní funkční nastavení našeho těla, ale i způsobu, jak přemýšlíme samy o sobě. Po porodu je klíčová komplexní péče. Je potřeba posvítit si na stereotypy nejen v pohybu, ale i v myšlení a měnit je v podporující a funkční

Ne vždy to ale samy bez podpory zvládneme.

Eva Šperková

Zakladatelka projektu Hybatelka - inspirace k vědomému pohybu těla a mysli
Jsem fyzioterapeutka, lymfoterapeutka a máma šestiletých dvojčat. Ve fyzioterapii je mým záměrem přepisování nefunkčních stereotypů v myšlení, které fixují nezdravé pohybové návyky. Mojí vášní je kraniosakrální terapie a provázení ženskými kruhy, které spojuje umění držet bezpečný prostor a bytí v roli vědomého pozorovatele. V poli online podnikání tvořím projekt Hybatelka.cz, kde dávám do pohybu postupně vše, co tvořím naživo. V rámci projektu vznikl online kurz Vyladěná máma, který vrací ženy po porodu do kondice šetrně a udržitelně.

Takhle můžou vypadat nefunkční programy, na kterých si maminky často frčí. Poznáváš se v tom taky?

"Jsem úplně vyřízená, cvičit je náročné a další fyzická aktivita by mě ještě víc odrovnala."

"Nemám chuť ani motivaci cvičit, protože je všude tolik protichůdných informací, bojím se, abych si při cvičení neublížila."

"Cvičit jsem zkoušela, ale brzy jsem to vzdala, protože to nevedlo k výsledku, který jsem očekávala."

"Fyzio cvičení je nuda, nebaví mě to."

"Zvládnu to i bez cvičení, dřív taky mámy po porodu necvičily, je to jen období, tělo se dá do kupy samo, až..."

"Mám už velké děti, bolesti, které mám, už s porodem nesouvisí."

"Na cvičení bych si stejně nenašla časonline to ani nejde."

Ano, jde. Nemusíš na to být sama. Nabízím ti svoji podporu, díky které rychle pochopíš principy, jak zapojit to, co je opravdu potřeba.

Naučíš se svoje tělo lépe vnímat. Dozvíš se, co je důležité pro to, abys měla pevný střed těla, který tě podrží za každých okolností.

Se svými klientkami pracuji nejen na fyzické úrovni, zaměřuji se i na mindsetzvědomění častých stereotypů a návyků, které nevedou k funkčnímu středu těla.

Nefunkční programy nahradíme prospěšnými a funkčními, díky kterým se budeš moci vrátit k aktivitám, které jsi dělala dřív.

Bez bolesti, s vědomím, že si neubližuješ a s jistotou, že nově vytvořené návyky ti budou oporou už napořád.

Možná už jsi cvičit zkoušela, ale moc ti to nepomohlo.

 • Zaměřovala ses při cvičení spíš na sílu a kardio a dost ses u cvičení zapotila?
 • Chodila jsi běhat nebo ses snažila zpevnit střed těla skákáním přes švihadlo?
 • Snažila ses dělat cviky na výdrž, u kterých ses nemohla ani pořádně nadechnout?
 • Cítila ses po lekci skupinového cvičení unavená a bolavá? Nebo jsi dokonce vnímala bolest už při samotném cvičení?

Z vlastních zkušeností i ze zkušeností mých klientek vím, že tohle nejsou cesty, jak trvale získat funkční střed těla, který ti bude oporou.

Zavři na chvíli oči a představ si, že...

 • ...znáš cvičení, které ti dává smysl, na které si ráda uděláš čas.
 • ...se cítíš skvěle ve svém těle, nic tě nebolí a tvoje tělo funguje podle tvých představ.
 • ...víš, jak předcházet bolestem a když se přetížíš, umíš si sama pomoci.
 • ...s lehkostí dáváš sebe na první místo a máš dobrý pocit z toho, jak o sebe pečuješ.
 • ...bez bolesti protancuješ celou noc nebo se vrátíš k milovanému sportu.
 • ...cvičíš pravidelně s takovou samozřejmostí, jako si třeba čistíš zuby.

Ráda tě naučím, jak na to. Půjdeš do toho se mnou?

Co ti ještě brání vyzkoušet něco nového?

"Cvičit s malým dítětem nejde, pořád vyžaduje moji pozornost."

Během skupinových lekcí, které vedu v rodinném centru, zažívám jednu úžasnou proměnu. Děti si postupně zvykají na to, že maminka věnuje čas sobě. Dává sebe na první místo i v době, kdy její děťátko nespí. Čím dřív začneš, tím dřív si i tvoje děťátko osvojí schopnost zabavit se samo, dá ti prostor a tolik tě nevyžaduje, zatímco ty cvičíš. Je to stejné jako když musíš uvařit nebo se postarat o domácnost. Stačí si to nastavit jako svou prioritu a udělat si ze cvičení návyk. Nezapomeň také, že dítě se učí nápodobou a bude pro něj od malička přirozené věnovat se svému zdraví.

"Jsem vyčerpaná a bojím se, že bych se ke cvičení stejně nedostala."

Cvičení, které ti nabízím není potřeba provádět dlouho v kuse. Stačí si vybrat jeden, dva cviky a ty párkrát zopakovat. Při další volné chvilce můžeš zkusit další. Naučíš se cvičit i s kočárkem nebo u kuchyňské linky. Cvičit můžeš efektivně, i když ležíš s děťátkem v posteli. Není potřeba mít vždy speciální prostor a dlouhý časový úsek na cvičení. Naopak jsou vhodné kratší a pravidelné cvičící pauzičky, ano čteš správně, cvičení může být pro tebe příjemná forma zastavení se v denním koloběhu a naladění se na sebe.

"Nechci v tom být sama, potřebuju vidět, že i další ženy řeší to, co já."

Představ si, že v tom nejsi sama, kurzem s tebou budou procházet i další ženy, se kterými budeš na podobné vlně. Vzájemně se můžete podporovat a předávat si své zkušenosti. Já jsem tu od toho, abych ti ukázala jasnou cestu krok za krokem, motivovala tě k akci a držela ti bezpečný prostor pro sdílení všeho, co je právě potřeba.

"Pár cviků znám a stejně mi to nepomáhá. Možná, kdybych měla širší souvislosti."

Hlavní linka kurzu je praktický návod jednotlivých cvičení, které dohromady tvoří pevný rámec toho, co je opravdu potřeba dělat, aby tvoje tělo mohlo fungovat bez bolesti. Praktická videa ti k tomu budou stačit, ale pokud budeš chtít znát širší souvislosti, budeš mít k dispozici i teoretický základ. Navíc se v každém modulu zaměříme na jednu mindsetovou linku, která tě na cestě k funkčnímu tělu podpoří. Budeme pracovat i s ženskou cykličností.

"Bojím se cvičit bez konzultace s odborníkem. Potřebuju zpětnou vazbu."

V kurzu budeš mít moji plnou pozornost, konzultace jsou jeho součástí. Komplexní cvičení, které jsem pro tebe vytvořila, jsem vyvinula během fyzioterapeutické praxe, ve které se věnuji z velké části ženám po porodu. Vycházím také z vlastní zkušenosti, jsem máma šestiletých dvojčat a po porodu jsem svoje tělo nepoznávala. V porodnici mě varovali, že taková diastáza je řešitelná pouze abdominoplastikou. Nebyla to pravda, zvládla jsem svoje tělo dostat zpět do formy vhodně zvoleným přístupem, který jsem po návratu do praxe dál vyvíjela a pomohl už mnoha dalším maminkám.

Chápu, že máš pochybnosti, i já jsem je měla, když jsem kojila dva malé uzlíčky a dívala se na svoje tělo, které jsem nepoznávala. Nevěřila jsem, že je možné, aby bylo funkční jako dřív. Připadalo mi, že už budu rozbitá navždy

Rozbitá už dávno nejsem, našla jsem laskavou cestu zpět nejen k funkčnímu středu těla, ale také sama k sobě. Žiju v těle, které je mi oporou a ráda o něj s láskou pečuji. Vše, co mi pomohlo, ráda naučím i tebe.

Co na moji práci říkají klientky?

"Na fyzioterapii k Evě docházím pravidelně a jsem velice spokojená. Líbí se mi holistický přístup Evy ke klientovi a cením si praktických rad o držení těla v běžném každodenním životě. Všem vřele doporučuji!"
Kateřina Kramulová
"Naprosto profesionální a lidský přístup paní Šperkové. Pečlivá práce, zájem o klienta z mnoha úhlů pohledu. Paní Šperková o pacientovi přemýšlí, hledá možnosti pomoci, je neuvěřitelně empatická a milá a svojí práci rozumí. Mohu jedině doporučit."
Vlaďka Josefi
"K Evě chodím už asi rok a jsem spokojená. Umí se zaměřit na daný problém, snaží se přijít na příčinu a vymyslet adekvátní cviky k napravení problému. Co se týče komunikace, tak super!"
Aka Stuchlíková
"Evička je člověk na svém místě! Na fyzioterapii jsem u ní byla v těhotenství s bolestí zad. Po hodině u Evičky přišla okamžitá úleva. Přístup neuvěřitelně milý, vstřícný, profesionální. Moc děkuji a doporučuji!"
Aneta Palmová
Eva Šperková je skvělá fyzioterapeutka. Velmi empatická, vnímavá a precizní. Objednala jsem se k ní na doporučení, ale to předčilo mé očekávání od první hodiny u ní. Oceňuji individuální vnímavý přístup k mým potížím, kdy se pokaždé dokáže nacítit na můj problém. Ladíme vše komplexně už druhým rokem. Pokud máte chronické potíže, jako já /třeba po autonehodě/, věřím, že Eva je právě, ta která vám dokáže rozklíčovat zdroj potíží, zacílit a postupně je s vaší spoluprací odstranit. Bez naší práce se to neobejde, ale správné vedení a péče je na výborném terapeutovi a tím Eva dozajisté je. Její služby mohu jen a jen doporučit. Je to špička ve svém oboru a neustále na sobě pracuje, aby nám mohla předat jen to nejlepší. O své klienty pečuje s nebývalou péčí. Slyším na ní jen a jen chválu. Takže neváhejte a pokud máte jakýkoliv problém, Eva je ta pravá, která se na vás bude dívat komplexně a jste s ní v těch nejlepších rukou.
Markéta Matyášová - výživová poradkyně s celostním přesahem

Pokud je pro tebe tělo fungující bez bolesti zatím jenom snem, tak právě pro tebe jsem vytvořila online kurz, který promění tvůj sen v novou realitu.

Chci svůj sen proměnit v realitu.

Poznej a osvoj si, jak může tvoje tělo opět skvěle fungovat.

Díky kurzu

VYLADĚNÁ MÁMA

se i ty dokážeš znovu naladit na svoje tělo a žít bez bolesti.

4. 3. - 28. 4. 2024

Co tě během 8 týdnů v kurzu čeká a jak budeš postupně ladit svoje tělo zpět do jeho plné síly? 

Kurz začíná v pondělí 4. 3. 2024. Tento den se ti otevře přístup do členské sekce s návodem na 2 jednoduchá samovyšetření, abys věděla, na co se máš při cvičení zaměřit právě ty a obsah 1. týdne. Každé následující pondělí se ti otevře obsah dalšího týdne a průběžně i bonusů.

Obsah 1. týdne

Naučíš se techniku funkčního bráničního dechu - základ pro zdravý pohyb a relaxaci.

Pro podporu relaxace a zkvalitnění dechových funkcí si osvojíš 4 další dechové techniky.

Obsah 2. týdne

Seznámíš se s principem napřímení páteře, které ti pomůže odlehčit přetížené klouby a předcházet degenerativním změnám na páteři.

V leže, v sedě, i ve stoji.

Obsah 3. týdne

Propojíš se se svým pánevním dnem ve všech jeho vrstvách i rovinách. 

Naučíš, jak ho aktivovat i relaxovat.

Obsah 4. týdne

Naučíš se, jak aktivovat hluboký stabilizační systém, aby ti byl funkční oporou při všem, co děláš.

Obsah 5. týdne

naučíš se, kdy a jak provádět efektivně statický a dynamický strečink a unavené svaly se stanou milulostí

naučíš se manuálně ošetřovat měkké tkáně (fascie a svaly)

Obsah 6. týdne

ukážeme si, jak centrovat a stabilizovat klouby, díky čemuž se přirozeně zpevníš

dozvíš se, jak správně ošetřit spoušťové body bolesti (trigger pointy) a pochopíš i jejich funkci

Obsah 7. týdne

zaměříme se na aktivity běžného denního života, a díky tomu si zvědomíš, co konkrétně během dne zbytečně přetěžuješ, bez toho má totiž sebelepší cvičení pouze krátkodobý efekt

Obsah 8. týdne

propojíme obsah předchozích týdnů.

naučíš se, jak si sestavit cvičení, aby ti pomohlo v tom, co aktuálně potřebuješ

Jak bude kurz prakticky probíhat?

Všechna videa najdeš ve členské sekci.

V den začátku kurzu dostaneš přístup do členské sekce, kde se ti budou postupně otevírat jednotlivé týdny (moduly).  Do členské sekce budeš mít přístup 1 rok. Ke vstupu do ČS budeš potřebovat email, který zadáváš při koupi kurzu a heslo, které ti přijde emailem v den začátku kurzu.

Podpora v soukromé FB skupině po dobu 8 týdnů.

Ve skupině bude prostor pro tvoje dotazy a sdílení.  Můžeš se tu propojovat s ostatními ženami a vzájemně se inspirovat. Ve skupině budu odpovídat pod přípěvky, popř. v rámci živých vyílání. Pokud by se sešlo hodně dotazů, natočím video, které vložím do členské sekce.

Protože tě chci na tvé cestě co nejvíce podpořit, připravila jsem pro tebe 4 bonusy úplně zdarma.

Videonávod ošetření jizvy po císařském řezu

 • Naučíš se jednoduché, účinné a bezpečné techniky, jak manuálně ošetřovat jizvu po sekci. 
 • hodnota tohoto bonusu je 400 Kč

Kineziotaping po porodu

 • Podle videonávodů se naučíš sama na sobě funkčně zatejpovat břišní diastázu, SI skloubení a bederní páteř podle  principů zakladatele této metody 
 • hodnota tohoto bonusu je 1200 Kč

Vizualizace

 • V bonusech najdeš i několik vizualizací, které tě podpoří, aby pro tebe bylo přirozené dávát se na první místo
 • hodnota tohoto bonusu je 400 Kč

Cykličnost a cvičení

 • podpořím tě na cestě k sobě cvičením v jednotlivých fázích cyklu (v rámci technik tohoto kurzu)
 • podle charakteristiky jednotlivých fází cyklu začneš lépe vnímat sebe a své potřeby
 • dozvíš se, jak u sebe vypozorovat cyklus, i když právě nemenstruuješ
 • hodnota toj´hoto bonusu je 1600 Kč

Celková hodnota kurzu i s bonusy je

7 800 Kč

Zvýhodněná cena pro tebe je

2 200 Kč

Pouze do půlnoci 14. 12. 2023.

3 z vás mohu podpořit individuálním provázením kurzem. To znamená 1:1.

Co obsahuje navíc VIP program:

 • 8 x 45 minut fyzio konzultace přes aplikaci zoom jenom pro tebe (1x týdně se sejdeme na 45 minut), se záznamem, který budeš mít k dispozici už napořád a kde můžeme řešit například:
  • správné provedení cviků z jednotlivých kurzu,
  • další cvičení, která děláš,
  • cokoliv, co se týká tvých bolestí a problémů v rámci mých kompetencí.
 • 2 x týdně SOS whatsapp audio podpora - v případě, že bys potřebovala pomoc dřív, než se potkáme na zoomu nebo tě něco bolelo, nahraješ mi zprávu na whatsapp (popř. messenger) a já ti obratem odpovím, co s tím.

Pokud nejsi časově moc flexibilní a váháš, jestli bychom sladili termíny zoom setkání, doporučuji si zavolat a domluvit se, který den se budeme po dobu 8 týdnů setkávat a určit si i náhradní možnosti. Ráda bych, aby ti moje individuální podpora byla k co největšímu užitku a abys ji maximálně využila.

Představ si, jak se budeš cítit, až porozumíš svému tělu a budeš ho umět opečovat tak, jak potřebuje.

Až budeš žít bez bolesti, v plné síle středu svého těla.

Co je zahrnuto v ceně kurzu

 • 8 modulů praktických návodů, nových teoretických informací
 • Přístup do členské sekce na 1 rok
 • Podpora v uzavřené FB skupině
 • Bonus ošetření jizvy po sekci v hodnotě 400 Kč
 • Bonus Kineziotaping po porodu v hodnotě 1 200 Kč
 • Bonus vizualizace v hodnotě 400 Kč
 • Bonus cykličnost a cvičení v hodnotě 1 600 Kč

Celková hodnota kurzu

7 800

Zvýhodněná cena pouze do půlnoci 14. 12. 2023

2 200 Kč

Co je zahrnuto ve VIP programu

 • 8 x 45 minut fyzio konzultace přes aplikaci zoom, včetně záznamu
 • 2 x týdně SOS whatsapp audio podpora
 • 8 modulů praktických návodů, nových teoretických informací
 • Přístup do členské sekce na 1 rok
 • Podpora v uzavřené FB skupině
 • Bonus ošetření jizvy po sekci v hodnotě 400 Kč
 • Bonus Kineziotaping po porodu v hodnotě 1.200 Kč
 • Bonus vizualizace v hodnotě 400 Kč
 • Bonus cykličnost a cvičení v hodnotě 1600 Kč

Celková hodnota kurzu

15 800 Kč

Zvýhodněná cena pro 3 z vás

10 200 Kč

JE NEJVYŠŠÍ ČAS DÁT SEBE NA PRVNÍ MÍSTO A VRÁTIT SVÉMU TĚLU JEHO SÍLU.

KDYŽ BUDEŠ ZDRAVÁ A SPOKOJENÁ TY, NABERE I TVŮJ ŽIVOT ÚPLNĚ JINÝCH OBRÁTEK.

Časté otázky

Kdy kurz začíná?

Začínáme v pondělí 14. srpna 2023.

Opravdu je potřeba po porodu cvičit?

Ano, to rozhodně je. Kolik času budeš mít na cvičení, až se jednou rozhodneš vrátit se do práce? Určitě pro tebe bude velkou výhodou, když už budeš mít zažité, jak o svoje tělo pečovat.

Co je tedy obsahem modulu?

Každý modul se skládá ze 3 částí - praktické (návod na cvičení), teoretické (proč cvičit právě takto) a mindsetové, která téma modulu prohloubí.

Bude pro mě cvičení srozumitelné?

Ano, praktické návody jsou stručné, jasné a vedou k tvému vysněnému cíli. Teorie je zvlášť a uvádím ji proto, abych tě ještě více motivovala k tomu, abys důvěřovala cestě, kterou ti nabízím. Mindsetová linka je také samostatně a podpoří tě vnitřně ve tvém rozhodnutí.

Stačí mi na změnu 5 týdnů?

Pokud projdeš všemi 5ti moduly, naučíš se, jak o své tělo po porodu pečovat. Moji podporu ve FB skupině budeš mít 8 týdnů, pokud bys z nějakého důvodu nestíhala. Máš tak delší čas ptát se mě. Cvičení, které se naučíš, je ale potřeba provádět dlouhodobě. To učím i své klientky v ambulantní praxi. Proto budeš mít přístup k lekcím 1 rok, aby ses mohla k videím vracet i po skončení kurzu.

Jsem po porodu už delší dobu, je kurz vhodný i pro mě?

Ano, těhotenství a následná péče o dítě s sebou nese hodně funkčních tělesných změn a některé problémy mohou vznikat později. Paradoxně i proto, pokud ses cítila po porodu bez větších obtíží a najela jsi na zpět na nefunkční pohybové vzorce.