Proč se nebát přijít na ženský kruh a co tím můžeš získat?

Možná cítíš obavy přijít mezi ženy, které neznáš a sdílet svoje téma. Možná ti přijde, že to, co řešíš, nikoho nezajímá. A může to být taky tím, že nemáš dobrou zkušenost s ženskými kolektivy a možná je to taky mnohem starší záležitost. Rivalita mezi holkama ve škole nebo na kroužku. Možná jsi zažila i nějakou zradu od blízké ženy nebo šikanu. A teď si držíš od žen odstup, jsi ostražitá, ženám nevěříš.

 

Nedůvěra a strach ale není to, co tě vede k tvému vysněnému životu. Nedůvěra a strach tě zavírají, zavírají před příležitostmi, před životem. A to je škoda, nemyslíš? Opravdu jsme na svět nepřišly proto, abychom ho prožili ve strachu.

 

Na ženském kruhu strach a nedůvěru můžeme postupně pouštět. Ano, můžeš mít trému a nějaká očekávání, můžeš se bát mluvit, protože máš zkušenost s tím, že kdykoliv ses otevřela a mluvila sama za sebe, nedostala jsi přijetí a pochopení, které jsi tolik potřebovala. Ale i s tím se dá pracovat. Tím, jak se otevírají ostatní ženy, roste i v tobě důvěra v to, že i ty můžeš mluvit o tom, co je pro tebe těžké, s čím si nevíš rady a čím se trápíš.

 

Vzájemné sdílení bez posuzování, nevyžádaných rad a přijímané s plnou pozorností ostatních žen je totiž velice léčivé a už samo o sobě nás velice posouvá. V životě se pak snáze umíme dát na první místo bez výčitek, umíme si nastavovat zdravé hranice, umíme s lehkostí říkat NE. Umíme se snáze rozhodovat, co je pro nás důležité a co už můžeme pustit, protože nám to neslouží.

 

Ráda bych doplnila že vše, co se na ženském kruhu nabízí, je pouze pozvánka, vše je dobrovolné. Je na tobě, jestli budeš mluvit nebo se účastnit připravených aktivit. Na kruhu můžeš vše a nemusíš nic. Můžeš klidně jen pozorovat, vnímat a pokud nechceš mluvit, nemusíš. A dokonce nemusíš ani vysvětlovat důvod svého mlčení.

Stále ještě máš strach?

 

Věřím, že už začínáš pochybovat o tom, že ti tento strach slouží. Zkus ho přeměnit ve výzvu, v příležitost vystoupit ze své komfortní zóny a zažít si to, o čem tu píšu. Prožitek je totiž to, co nás posouvá dál. Dál na naší cestě a blíž k sobě samé. Zároveň se uzdravuje ženské propojení, sesterství a sounáležitost mezi ženami. Uzdravuješ vztah nejen sama k sobě, ale posouvají se i vztahy s tvými blízkými.